X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

  • Archive
  • Contact
توضیحات :
این وبلاگ جهت آشنایی مردم با داستانهای که در قرآن نقل شده به وجود آمده است تا مردم از این داستانها پند بگیرند.
منوی اصلی
آمار بازدید
لوگوی ما
آخرین مطالب


نویسنده : مهدی

تاریخ ارسال مطلب : دوشنبه 14 شهریور‌ماه سال 1390 - 09:08 ب.ظ | نسخه چاپی

گروه فعالیت‌های قرآنی: به گفته حافظ کل قرآن کریم، لازم است در گام اول برای افزایش تعداد حافظان قرآن طی فراخوانی از نخبگان قرآنی کشور دعوت کرد تا هر کدام بخشی از این کار عظیم و گسترده را بر عهده بگیرند.


برای دیدن متن کامل به ادامه مطلب بروید.

سیدمهدی فاطمیان، داور بین‌المللی و حافظ کل قرآن کریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب در خصوص افزایش حافظان قرآن کریم اظهار کرد: بسیار خوشحالیم از اینکه این رخداد شکل گرفت و این دعوت و توصیه عمومی از سوی مقام معظم رهبری ارائه شد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب یک حکم ارشادی مطرح فرمودند و امیدواریم این خواسته هر چه زودتر به وقوع بپیوندد؛ چرا که یک امر ممکن است و می‌تواند در افق نسبتاً نزدیکی محقق شود.

این حافظ کل قرآن کریم افزود: باید اقدامات در این حوزه از سوی دستگاه‌ها و مؤسسات قرآنی و پشتیبانی سازمان‌های دیگر هر چه زودتر آغاز شود. امیدواریم در این مدت زمانی که رهبر معظم انقلاب این توصیه را مطرح کردند، عده‌ای اقدامات خود را آغاز کرده باشند.

فاطمیان در ادامه به تأثیر این حرکت در جامعه اشاره کرد و گفت: انس با قرآن، انس با خداوند است و می‌توان گفت هدف نهایی و غایی انسانی که به دنبال رشد است و تصمیم دارد به کمال برسد و در زندگی دنیوی محدود نشود، رسیدن به این نقطه الهی است.

این داور بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب می‌خواهند مردم جامعه از نقطه‌ای که هستند ارتقا پیدا کنند، گفت: اگر بتوانیم انس با خدا را حفظ کنیم، احتمال اینکه به واجبات ما لطمه وارد شود، کم است. انس، درک و فهم و حفظ قرآن کریم علاوه بر اینکه سپرهایی هستند که از اصل دین و اوامر و نواهی الهی محافظت می‌کنند، ما را در یک روند تعالی قرار می‌دهد. امیدوارم تصمیم راسخی برای قرار گرفتن در مسیر رشد فرهنگی، قرآنی و درک و فهم آن گرفته شود.

وی با تأکید بر اینکه برای رسیدن به این هدف، کار به‌جا و برنامه‌ریزی مناسب می‌خواهد، گفت: با اقدامات اصولی، کشورمان می‌تواند الگویی برای کشورهای اسلامی در مسیر تکامل باشد.

فاطمیان ادامه داد: برای افزایش تعداد حافظان قرآن کریم در کشور، لازم است در گام اول طی فراخوانی از نخبگان قرآنی کشور دعوت کنیم تا هر کدام بخشی از کار را بر عهده بگیرند تا هر یک از این چند هزار نفر به عنوان داعیان «إِلَى اللّهِ عَلَى بَصِیرَةٍ»( دعوت‌کنندگان به سوی خدا با آگاهی و بصیرت) افرادی را در این مسیر تشویق کنند.

این حافظ قرآن کریم تصریح کرد: باید از تمام تشکل‌ها، مؤسسات قرآنی و حتی افرادی که گمنام هستند و نام و نشانی از آنها نیست، به عنوان تبلیغ و ترویج حفظ قرآن کریم در گوشه‌گوشه کشور استفاده کرد تا به سهم خودشان نقش خود را ایفا کنند. برای تحقق این امر باید از همه ظرفیت‌های موجود در جامعه قرآنی استفاده کنیم و کسی را از قلم نیندازیم.


منبع : ایکنا